Panel používateľa

VZNIK FOTOGRAFIE | Discovery Core & Strategy Insights

Stručný pohľad na vznik fotografie

Predchodcami fotoaparátov boli už v 16. storočí camera obscura a camera lucida, ktoré často využívali maliari na presné zakreslenie kľúčových bodov scény. Tieto prístroje však zachytený obraz vedeli iba premietať na plochu.

Za prvú fotografiu, ktorá vznikla chemickou cestou, sa považuje snímka z roku 1826. Autorom bol francúzsky vynálezca Nicéphore Niépce a fotografia bola exponovaná vo fotoprístroji až osem hodín za slnečného dňa na vyleštenej cínovej doske pokrytej potrolejovým roztokom. Chemický proces tvorby fotografie sa neustále zlepšoval. Plastový fotografický film však bol vyrobený až o 58 rokov neskôr.

Prvý filmový fotoaparát bol uvedený v roku 1888 pod obchodným názvom Kodak. Doteraz používaný kinofilm (135) vo formáte záznamového políčka 36x24 mm preslávila až firma Leica, ktorá od roku 1925 začala ponúkať fotoaparáty používajúce práve čiernobiele 35 mm filmy. V roku 1935 sa na trh dostali prvé farebné filmy.

V roku 1981 spoločnosť Sony vyrobila prvý fotoaparát, ktorý nezaznamenával obraz na filmový pás na základe chemického princípu, ale na elektronické prvky snímača CCD a následne bol uložený na disketu. Postupne po roku 2000 začali takéto digitálne fotoaparáty nahradzovať bežné filmové prístroje.

Agentúra PSYCHOTREND & Discvery Trend

Precestoval som celý svet, a musím uznať, že s takýmto fenoménom sa človek len tak ľahko alebo často zasa nestretne!
Akad. mal. Frank Jalšovský
výtvarník a prezident Discovery Fine Arts Inc.

Unikátnosť konzultácií spočíva v tom, že v pomerne krátkom čase spoznáte možnosti, ktoré Vám dokážu zjednodušiť a skrátiť náročnú cestu za stanoveným cieľom. Investované prostriedky do akýchkoľvek služieb pána Ďurdiaka prinášajú zhodnotenia vo vnútornom postoji ako aj v dosahovaných výsledkoch.
Ing. Marcela Cerulíková
riaditeľka ľudských zdrojov, členka dozornej rady Doprastav, a.s.

Keby mi dnes dal niekto otázku, či odporúčam služby spoločnosti PSYCHOTREND, poviem iba toľko: "Kto neskúsil, neuverí!".
Ing. Pavel Geršl
oblastný manažér spoločnosti Best Consult Group s.r.o.

Ukázalo sa, že už po niekoľkých málo sedeniach si odborný poradca rýchlo získal dôveru a dokázal identifikovať a pochopiť potreby účastníkov poradenstva. Svojim poradenským prístupom prispel k lepšiemu poznaniu ich potenciálu ako aj ich slabších stránok.
Ing. Richard Páleník
riaditeľ pre predaj a služby zákazníkom Telefónica O2 Slovakia, s.r.o.

Ľuboš Ďurdiak je človek s mimoriadnou schopnosťou v pozitívnom zmysle slova vidieť "do človeka". Jeho analyticko - psychologické danosti sú nezvyčajné. Je až neuveriteľné, že celý proces sa "odohrá" za relatívne krátky čas, ale tento čas určite patrí k tým, na ktorý sa nezabúda.
Ing. Milan Jalšovský
riaditeľ obchodného zastúpenia pre SRSCHRACK SECONET AG

Doterajšie skúsenosti s poradenskou a školiacou činnosťou boli úplne iné a originálny prístup PaedDr. Ľ. Ďurdiaka, PhD. dokázal zmeniť názor na poradenstvo aj tých najväčších skeptikov.
Ing. Peter Daubner
riaditeľ obchodného zastúpenia CAPITOL, a.s.

Štýl fotografovania a výsledné fotografie, ktoré som si sama vyskúšala u doktora Ľuboša Ďurdiaka, sú o vystihnutí čŕt osobnosti človeka, jeho duše, je to ako dobrý portrét dobrého maliara. Takéhoto fotografa, ktorý je zároveň aj dobrým psychológom, odporúčam každému.
MUDr. Jana Kelová, CSc.
majiteľka spoločnosti Benevita s.r.o.

Prejsť na:

google.com/+ĽubošĎurdiak

VŠETKY REFERENCIE

My v médiách

Rýchly kontakt

Objednávka

E-poradňa
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie