Panel používateľa

Analógová /filmová/ fotografia | Discovery Core & Strategy Insights

Analógová fotografia je v súčasnosti pre väčšinu ľudí už neznámym pojmom, resp. sa ňou nezaoberajú a to aj napriek tomu, že mnohí profesionálni fotografi ju vo svojej fotografickej práci stále úspešne využívajú. Ide o fotografiu, ktorú môžu zaznamenať na filmové políčko aj staré mechanické fotografické prístroje bez využitia moderných digitálnych technológií.

Dokonca aj mnohí naši rodičia a starí rodičia, za ktorých mladosti sa fotografovalo iba na filmový materiál, majú dnes digitálne fotoaparáty a pri tých analógových už zabudli, ako sa ovládali. V tejto časti našej galérie vám predstavíme niekoľko mechanických fotoaparátov, s ktorými je možné aj napriek ich pokročilému veku vytvoriť pôsobivé fotografie, preto ich z nášho pohľadu ešte nezaraďujeme do "starého železa".

Digitálne aj analógové fotografie majú svoje špecifiká. Hodnotenie, ktoré sú kvalitnejšie alebo umeleckejšie, je veľmi subjektívne. Závisí to od fotografického zámeru a umeleckého cítenia človeka. Môžeme sa mu povenovať v niektorom z článkov v budúcnosti.

Proces fotografovania so starými mechanickými fotoaparátmi, kde je záznamovým médiom film, má stále nielen svoje kvality, ale aj nezameniteľné čaro. Často sa nedá spoliehať na žiadnu automatiku prístroja, procesu fotografovania je potrebné naozaj rozumieť. Tento proces si vyžaduje celého človeka. V dnešnom uponáhľanom svete môže byť prostriedkom pre úžasný oddych a relax.

Kinofilmové prístroje patrili kedysi medzi najrozšírenejšie fotoaparáty a okrem kinofilmového formátu (tzv. full-frame v rámci digitálnych zrkadloviek) bol veľmi populárny aj tzv. stredný formát, na ktorý bolo možné zachytiť oveľa viac informácií a detailov. Zatiaľ, čo záznamové políčko kinofilmu má veľkosť 36 x 24 mm, pri stredoformáte je to až 60 x 45 mm, 60 x 60 mm, 60 x 70 mm, 60 x 80 mm, 60 x 90 mm alebo 60 x 120 mm.

V rámci tejto fotogalérie vám predstavíme tradičné i umelecké fotografie zo zaujímavého manuálneho stredoformátového prístroja s formátom záznamového políčka 60 x 60 mm, ale aj z mechanických jednookých 35 mm zrkadloviek, pri ktorých sa tiež všetky expozičné parametre nastavujú manuálne. Podobne sa ručne nastavuje aj zaostrovanie na fotografované objekty a to pozorovaním obrazu na matnici alebo odhadom vzdialenosti. Tieto prístroje majú zväčša celokovovú konštrukciu, sú veľmi odolné a na chod niektorých nie je potrebný žiadny zdroj elektrickej energie.

 

VZNIK FOTOGRAFIE

TECHNICKÁ VÝBAVA

 

Agentúra PSYCHOTREND & Discvery Trend

Precestoval som celý svet, a musím uznať, že s takýmto fenoménom sa človek len tak ľahko alebo často zasa nestretne!
Akad. mal. Frank Jalšovský
výtvarník a prezident Discovery Fine Arts Inc.

Unikátnosť konzultácií spočíva v tom, že v pomerne krátkom čase spoznáte možnosti, ktoré Vám dokážu zjednodušiť a skrátiť náročnú cestu za stanoveným cieľom. Investované prostriedky do akýchkoľvek služieb pána Ďurdiaka prinášajú zhodnotenia vo vnútornom postoji ako aj v dosahovaných výsledkoch.
Ing. Marcela Cerulíková
riaditeľka ľudských zdrojov, členka dozornej rady Doprastav, a.s.

Keby mi dnes dal niekto otázku, či odporúčam služby spoločnosti PSYCHOTREND, poviem iba toľko: "Kto neskúsil, neuverí!".
Ing. Pavel Geršl
oblastný manažér spoločnosti Best Consult Group s.r.o.

Ukázalo sa, že už po niekoľkých málo sedeniach si odborný poradca rýchlo získal dôveru a dokázal identifikovať a pochopiť potreby účastníkov poradenstva. Svojim poradenským prístupom prispel k lepšiemu poznaniu ich potenciálu ako aj ich slabších stránok.
Ing. Richard Páleník
riaditeľ pre predaj a služby zákazníkom Telefónica O2 Slovakia, s.r.o.

Ľuboš Ďurdiak je človek s mimoriadnou schopnosťou v pozitívnom zmysle slova vidieť "do človeka". Jeho analyticko - psychologické danosti sú nezvyčajné. Je až neuveriteľné, že celý proces sa "odohrá" za relatívne krátky čas, ale tento čas určite patrí k tým, na ktorý sa nezabúda.
Ing. Milan Jalšovský
riaditeľ obchodného zastúpenia pre SRSCHRACK SECONET AG

Doterajšie skúsenosti s poradenskou a školiacou činnosťou boli úplne iné a originálny prístup PaedDr. Ľ. Ďurdiaka, PhD. dokázal zmeniť názor na poradenstvo aj tých najväčších skeptikov.
Ing. Peter Daubner
riaditeľ obchodného zastúpenia CAPITOL, a.s.

Štýl fotografovania a výsledné fotografie, ktoré som si sama vyskúšala u doktora Ľuboša Ďurdiaka, sú o vystihnutí čŕt osobnosti človeka, jeho duše, je to ako dobrý portrét dobrého maliara. Takéhoto fotografa, ktorý je zároveň aj dobrým psychológom, odporúčam každému.
MUDr. Jana Kelová, CSc.
majiteľka spoločnosti Benevita s.r.o.

Prejsť na:

google.com/+ĽubošĎurdiak

VŠETKY REFERENCIE

My v médiách

Rýchly kontakt

Objednávka

E-poradňa
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie