Panel používateľa

TECHNICKÁ VÝBAVA | Discovery Core & Strategy Insights

Analógová a digitálna fotografická technika

Doktor Ľuboš Ďurdiak, AFIAP fotografuje s analógovou i digitálnou technikou. Každá z nich má svoje výhody i nevýhody. Cieľ obidvoch je však rovnaký - zachytiť a zhmotniť pominuteľné okamihy nášho života.

Pri vytváraní analógovej fotografie používa rôzne kinofilmové i stredoformátové prístroje. Fotografie veľmi rád vytvára mechanickými jednookými zrkadlovkami zo záznamovým políčkom na 35mm kinofilme (tzv. full-frame formát). Ide napr. o prístroje Canon AE-1, Minolta XG-1(n), PORST Compact Reflex OV, Praktica L Pentacon, Ricoh KR-10x, Zenit 11 a Zenit - E. Jeho obľúbeným mechanický prístrojom je mechový sklápací úplne mechanický stredoformátový fotoaparát Adox Golf 63 6x6, ktorý bol vyrobený v roku 1952 so záznamovým políčkom 60 x 60 mm na zvitkovom filme 120.

Pri fotografovaní s analógovou technikou používa pôvodné historické mechanické objektívy od nemeckých, japonských a sovietskych výrobcov. Medzi vyberané kinofilmové materiály 135 patrí FUJIFILM SUPERIA ISO 200, FUJIFILM C-200 ISO 100, KODAK GOLD ISO 200, KODAK EKTAR ISO 100,  ILFORD XP- SUPER ISO 400, FOMAPAN PROFI LINE CREATIVE ISO 200. Zo zvitkových filmov 120 sú to najmä ILFORD XP-2 SUPER ISO 400, KODAK EKTAR ISO 100 a FUJICOLOR PN 160 NS ISO 160.

Na digitálnu fotografiu používa najmä jednookú zrkadlovku Canon EOS 6D II a EOS 7D, ktorá sú zástupcami profesionálnej rady Canon Full Frame a APS-C zrkadloviek. Ide o vynikajúce zrkadlovky s kvalitnými čipmi, funkciami i ergonómiou. Medzi jeho obľúbené objektívy patrí Canon EF 35mm f/2, Canon EF 50mm f/1,8, Canon EF 24-105mm f/4L IS USM a Canon EF 70-200 mm f/4L IS USM.

Agentúra PSYCHOTREND & Discvery Trend

Precestoval som celý svet, a musím uznať, že s takýmto fenoménom sa človek len tak ľahko alebo často zasa nestretne!
Akad. mal. Frank Jalšovský
výtvarník a prezident Discovery Fine Arts Inc.

Unikátnosť konzultácií spočíva v tom, že v pomerne krátkom čase spoznáte možnosti, ktoré Vám dokážu zjednodušiť a skrátiť náročnú cestu za stanoveným cieľom. Investované prostriedky do akýchkoľvek služieb pána Ďurdiaka prinášajú zhodnotenia vo vnútornom postoji ako aj v dosahovaných výsledkoch.
Ing. Marcela Cerulíková
riaditeľka ľudských zdrojov, členka dozornej rady Doprastav, a.s.

Keby mi dnes dal niekto otázku, či odporúčam služby spoločnosti PSYCHOTREND, poviem iba toľko: "Kto neskúsil, neuverí!".
Ing. Pavel Geršl
oblastný manažér spoločnosti Best Consult Group s.r.o.

Ukázalo sa, že už po niekoľkých málo sedeniach si odborný poradca rýchlo získal dôveru a dokázal identifikovať a pochopiť potreby účastníkov poradenstva. Svojim poradenským prístupom prispel k lepšiemu poznaniu ich potenciálu ako aj ich slabších stránok.
Ing. Richard Páleník
riaditeľ pre predaj a služby zákazníkom Telefónica O2 Slovakia, s.r.o.

Ľuboš Ďurdiak je človek s mimoriadnou schopnosťou v pozitívnom zmysle slova vidieť "do človeka". Jeho analyticko - psychologické danosti sú nezvyčajné. Je až neuveriteľné, že celý proces sa "odohrá" za relatívne krátky čas, ale tento čas určite patrí k tým, na ktorý sa nezabúda.
Ing. Milan Jalšovský
riaditeľ obchodného zastúpenia pre SRSCHRACK SECONET AG

Doterajšie skúsenosti s poradenskou a školiacou činnosťou boli úplne iné a originálny prístup PaedDr. Ľ. Ďurdiaka, PhD. dokázal zmeniť názor na poradenstvo aj tých najväčších skeptikov.
Ing. Peter Daubner
riaditeľ obchodného zastúpenia CAPITOL, a.s.

Štýl fotografovania a výsledné fotografie, ktoré som si sama vyskúšala u doktora Ľuboša Ďurdiaka, sú o vystihnutí čŕt osobnosti človeka, jeho duše, je to ako dobrý portrét dobrého maliara. Takéhoto fotografa, ktorý je zároveň aj dobrým psychológom, odporúčam každému.
MUDr. Jana Kelová, CSc.
majiteľka spoločnosti Benevita s.r.o.

Prejsť na:

google.com/+ĽubošĎurdiak

VŠETKY REFERENCIE

My v médiách

Rýchly kontakt

Objednávka

E-poradňa
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie