Panel používateľa

Kyanotypia | Discovery Core & Strategy Insights

Pripravili sme pre vás sériu fotografií, ktoré sme vytvorili podľa pôvodnej fotografickej receptúry starej 176 rokov. Ide o  negatívny fotografický proces pochádzajúci z obdobia, kedy vo svete ešte len začali vznikať prvé fotografie. Objaviteľom kyanotypického procesu tvorby fotografie je anglický vedec John Herschel, ktorý si tento proces dal patentovať v roku 1842 /vynález fotografie "daguerrotypie" bol ohlásený iba tri roky pred tým - v roku 1939/.

Kyanotypia je historický kontaktný fotografický proces, v ktorom pomocou reakcie špecifických chemických látok vzniká obraz snímky. Fotografia je vytváraná modrou tlačou vznikom zlúčeniny modrých farieb - tzv. Berlínskej modrej a Turnbullovej modrej farby. Obidve farbivá sú jasne modré; výsledný obraz závisí od rôzneho pomeru týchto chemických látok ako aj od iných fyzikálno-chemických podmienok pri vzniku kyanotypickej fotografie. Výsledná snímka môže ďalej byť tónovaná do iných odtieňov farieb prostredníctvom ďalších chemických látok. Na výsledný odtieň snímky má vplyv aj druh použitého papiera.

Zaujímavé na tomto fotografickom procese je, že pozitívny obraz môže byť vytváraný expozíciou na slnečnom svetle a to prostredníctvom kontaktu s negatívom. Fotografie v našej galérii sú vytvorené na ručne vyrobených papieroch vysokej kvality.

 

Anglická vlajka

Cyanotype Photography

We prepared for you a series of photographic images created by original photographic recipe 176 years old. It is very interesting negative photographic process discovered by the English scientist Sir John Herschel in 1842.

Cyanotype is old photographic contact printing process with chemicals and it produces a cyan-blue print but it may be toned to other color in another chemical process.

A positive image can be produced by exposing it to a ultraviolet light (such as sunlight) through a contact negative. I chemically printed this photography on handmade paper high quality.

 

Agentúra PSYCHOTREND & Discvery Trend

Precestoval som celý svet, a musím uznať, že s takýmto fenoménom sa človek len tak ľahko alebo často zasa nestretne!
Akad. mal. Frank Jalšovský
výtvarník a prezident Discovery Fine Arts Inc.

Unikátnosť konzultácií spočíva v tom, že v pomerne krátkom čase spoznáte možnosti, ktoré Vám dokážu zjednodušiť a skrátiť náročnú cestu za stanoveným cieľom. Investované prostriedky do akýchkoľvek služieb pána Ďurdiaka prinášajú zhodnotenia vo vnútornom postoji ako aj v dosahovaných výsledkoch.
Ing. Marcela Cerulíková
riaditeľka ľudských zdrojov, členka dozornej rady Doprastav, a.s.

Keby mi dnes dal niekto otázku, či odporúčam služby spoločnosti PSYCHOTREND, poviem iba toľko: "Kto neskúsil, neuverí!".
Ing. Pavel Geršl
oblastný manažér spoločnosti Best Consult Group s.r.o.

Ukázalo sa, že už po niekoľkých málo sedeniach si odborný poradca rýchlo získal dôveru a dokázal identifikovať a pochopiť potreby účastníkov poradenstva. Svojim poradenským prístupom prispel k lepšiemu poznaniu ich potenciálu ako aj ich slabších stránok.
Ing. Richard Páleník
riaditeľ pre predaj a služby zákazníkom Telefónica O2 Slovakia, s.r.o.

Ľuboš Ďurdiak je človek s mimoriadnou schopnosťou v pozitívnom zmysle slova vidieť "do človeka". Jeho analyticko - psychologické danosti sú nezvyčajné. Je až neuveriteľné, že celý proces sa "odohrá" za relatívne krátky čas, ale tento čas určite patrí k tým, na ktorý sa nezabúda.
Ing. Milan Jalšovský
riaditeľ obchodného zastúpenia pre SRSCHRACK SECONET AG

Doterajšie skúsenosti s poradenskou a školiacou činnosťou boli úplne iné a originálny prístup PaedDr. Ľ. Ďurdiaka, PhD. dokázal zmeniť názor na poradenstvo aj tých najväčších skeptikov.
Ing. Peter Daubner
riaditeľ obchodného zastúpenia CAPITOL, a.s.

Štýl fotografovania a výsledné fotografie, ktoré som si sama vyskúšala u doktora Ľuboša Ďurdiaka, sú o vystihnutí čŕt osobnosti človeka, jeho duše, je to ako dobrý portrét dobrého maliara. Takéhoto fotografa, ktorý je zároveň aj dobrým psychológom, odporúčam každému.
MUDr. Jana Kelová, CSc.
majiteľka spoločnosti Benevita s.r.o.

Prejsť na:

google.com/+ĽubošĎurdiak

VŠETKY REFERENCIE

My v médiách

Rýchly kontakt

Objednávka

E-poradňa
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie