Panel používateľa

V ateliéri majstra Franka Jalšovského | Discovery Core & Strategy Insights

V tejto často našej virtuálnej fotogalérie vám predstavujeme ateliér jedného z najuznávanejších grafikov vo svete majstra Franka Jalšovského. V medzinárodnej encyklopérii žijúcich umelcov bolo jeho meno a grafické diela zahrnuté medzi troch najlepších grafikov a dvesto najlepších výtvarníkov na svete. Jeho diela sú v mnohých zbierkach svetových galérií a inštitúcií, ale aj v privátnych zbierkach. Jeho výtvarné diela vlastní napr. bývalý prezident Bill Clinton, brunejský sultán Haji Muda Hassanal Bolkiah Mu'izzaddin Waddaulah alebo predseda predstavenstva celosvetovo známej spoločnosti ESET.

Frank Jalšovský tvorí poloabstraktné printy, ktoré majú filozoficko-mystické prvky a zobrazuje v nich odveký zápas človeka s prírodou, s osudom i so sebou samým. Jeho diela sú hodnotené ako nadčasové, ako diela, ktoré napĺňajú myseľ aj ducha.

Frank v roku 1990 emigroval z rodného Slovenska do Kanady, kde so svojou manželkou zostali žiť takmer 21 rokov. Vo Vancouvri sa stal členom prestížnej organizácie Malaspina printmakers Studio & Gallery, ktorá združuje svetových grafikov. Malaspina sa stala jeho druhým domovom, kde pri tvorbe nových diel často zabúdal na realitu okolitého sveta.

Frankov ateliér v Bratislave môžete vidieť na tu priložených dokumentárnych fotografiách. Myslíme si, že stále platia slová svetovo uznávaného grafika, kurátora mnohých výstav a vedúceho oddelenia grafiky z Univerzity Capilano R. Wayne Eastcott, R.C.A., V.S.A. Dip.m, ktorý už v Kanade zhodnotil Frankov ateliér a jeho prácu týmito slovami:

Návšteva ateliéru Franka Jalšovského Vás môže prekvapiť, pretože nie je taký, ako väčšina umeleckých ateliérov. Vyzerá skôr ako obchod so šperkami alebo hodinárstvo, kde má všetko svoje miesto. Úhľadne zoradené rydlá, prístroje na rezanie, diamantové rulety a iné ezoterické predmety. Nie je to v žiadnom prípade to, čo by človek očakával od bežného pracovného prostredia umelca, avšak Frankova pracovná metóda tiež nie je bežná. Vytvoril si ojedinelý spôsob prevedenia, ktorý brnká na svetovú strunu. Exceluje v klasických technikách ako je suchá ihla, akvatinta, lept a používa ich úžasným, energickým, fokusovaným a intenzívnym spôsobom. Jeho hľadanie väčšej hĺbky a významu zobrazenia myšlienky ho viedlo k vzkrieseniu techniky 17. storočia mezzotinty, používanej veľmi zriedkavo vzhľadom na náročnosť prevedenia. Skĺbením tejto techniky s už majstrovsky zvládnutou technikou suchej ihly a akvatinty, Frank dosahuje bohaté a jemnospektrálne tóny. Celkový výsledok je pritom priestorovo komplexný a Frankove umelecké diela konkurujú úrovni majstrov.

Agentúra PSYCHOTREND & Discvery Trend

Precestoval som celý svet, a musím uznať, že s takýmto fenoménom sa človek len tak ľahko alebo často zasa nestretne!
Akad. mal. Frank Jalšovský
výtvarník a prezident Discovery Fine Arts Inc.

Unikátnosť konzultácií spočíva v tom, že v pomerne krátkom čase spoznáte možnosti, ktoré Vám dokážu zjednodušiť a skrátiť náročnú cestu za stanoveným cieľom. Investované prostriedky do akýchkoľvek služieb pána Ďurdiaka prinášajú zhodnotenia vo vnútornom postoji ako aj v dosahovaných výsledkoch.
Ing. Marcela Cerulíková
riaditeľka ľudských zdrojov, členka dozornej rady Doprastav, a.s.

Keby mi dnes dal niekto otázku, či odporúčam služby spoločnosti PSYCHOTREND, poviem iba toľko: "Kto neskúsil, neuverí!".
Ing. Pavel Geršl
oblastný manažér spoločnosti Best Consult Group s.r.o.

Ukázalo sa, že už po niekoľkých málo sedeniach si odborný poradca rýchlo získal dôveru a dokázal identifikovať a pochopiť potreby účastníkov poradenstva. Svojim poradenským prístupom prispel k lepšiemu poznaniu ich potenciálu ako aj ich slabších stránok.
Ing. Richard Páleník
riaditeľ pre predaj a služby zákazníkom Telefónica O2 Slovakia, s.r.o.

Ľuboš Ďurdiak je človek s mimoriadnou schopnosťou v pozitívnom zmysle slova vidieť "do človeka". Jeho analyticko - psychologické danosti sú nezvyčajné. Je až neuveriteľné, že celý proces sa "odohrá" za relatívne krátky čas, ale tento čas určite patrí k tým, na ktorý sa nezabúda.
Ing. Milan Jalšovský
riaditeľ obchodného zastúpenia pre SRSCHRACK SECONET AG

Doterajšie skúsenosti s poradenskou a školiacou činnosťou boli úplne iné a originálny prístup PaedDr. Ľ. Ďurdiaka, PhD. dokázal zmeniť názor na poradenstvo aj tých najväčších skeptikov.
Ing. Peter Daubner
riaditeľ obchodného zastúpenia CAPITOL, a.s.

Štýl fotografovania a výsledné fotografie, ktoré som si sama vyskúšala u doktora Ľuboša Ďurdiaka, sú o vystihnutí čŕt osobnosti človeka, jeho duše, je to ako dobrý portrét dobrého maliara. Takéhoto fotografa, ktorý je zároveň aj dobrým psychológom, odporúčam každému.
MUDr. Jana Kelová, CSc.
majiteľka spoločnosti Benevita s.r.o.

Prejsť na:

google.com/+ĽubošĎurdiak

VŠETKY REFERENCIE

My v médiách

Rýchly kontakt

Objednávka

E-poradňa
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie