Panel používateľa

Karol Jurík

V 21. storočí vo svete technológii, progresivity, efektívneho obchodu a bohatstva vyspelých krajín sa mnohé firmy, múdri a rozumní obchodníci, biznismeni vracajú späť k prapodstate činnosti, vzniku a chodu vlastných firiem. A všetci sa zjednotili v jednej najdôležitejšej myšlienke, s ktorou som sa stotožnil aj ja zo svojich skúsenosti v oblasti obchodu, že všetky firmy sú závislé od ľudského potenciálu. Preto tieto firmy hľadajú možnosti, akým spôsobom skvalitniť, vylepšiť, nájsť potrebný ľudský potenciál a obsadiť ním pozície vo vlastnej firme. K tomuto sú im nápomocné agentúry, ľudia, ktorí sa zaoberajú psychológiou, personalistikou, t.j. tí, ktorí sa zaoberajú samotným človekom, jeho správaním, povahovými vlastnosťami, to znamená, jeho vlastnou osobnosťou. Máloktorá firma však dokáže preniknúť do podstaty osobnosti človeka tak, aby ju posudzovaný človek nedokázal ovplyvniť alebo zavádzať. V mojom 9-ročnom pôsobení v oblasti manažmentu a obchodu som sa stretol pri pôsobení v rôznych spoločnostiach len s jednou takouto spoločnosťou a len s jedným takýmto človekom, ktorý povahové vlastnosti každého jedného človeka dokáže vystihnúť s bezkonkurenčnou mierou validity a to bez ohľadu na to, akým dojmom sa posudzovaná osoba snaží navonok zapôsobiť. Touto firmou je agentúra PSYCHOTREND a PaedDr. Ľuboš Ďurdiak, PhD..

V obchodnej oblasti, v ktorej pracujem, sa mi veľakrát stalo, že obchodníci prichádzajúci do styku so zákazníkmi (a najmä tí, ktorí boli zo strany zákazníka odmietnutí alebo nepochopení), zostali často frustrovaní, znechutení z práce, a ťažko sa mne, ako nadriadenému týchto obchodníkov, hľadala cesta, ako týchto ľudí zbaviť tejto frustrácie a keďže som to ako manažér nevedel uspokojivo ľuďom vysvetliť, hľadal som spôsob, kto by mi v tomto smere pomohol, pretože dôsledkom tohto všetkého bolo, že vyškolení (častokrát veľmi kvalitne vyškolení) obchodníci po 3-4 mesiacoch odchádzali z firmy a celkovo z obchodu do iných pracovných oblastí. Vtedy sme sa dohodli s doktorom Ďurdiakom, že urobíme pilotný projekt práce s ľuďmi podľa jeho metód a prístupu k ľuďom. Ľuďom sa dostávalo pozornosti v oblasti osobného koučingu, kde už po prvom stretnutí, čo bolo až neuveriteľné, ľudia nielenže strácali zábrany oslovovať nových klientov, ale tiež mali jasnú predstavu, ako napredovať ďalej vo svojom pracovnom aj osobnom živote. Týmto som dosiahol to, čo som potreboval, že ľudia zostávali vo firme dlhšie, cítili, že patria do firmy a boli voči firme podstatne lojálnejší. Tento čas, ktorý mi zostal ako manažérovi, som mohol využiť na ďalší odborný rozvoj týchto ľudí a samozrejme aj celej firmy.

Na základe mojej niekoľkoročnej práce v oblasti obchodu som v určitom čase dospel do štádia, keď som pociťoval, že po odbornej stránke mi už máloktorý manažér môže niečo dať. Naopak, v raste osobnosti som stále cítil a stále cítim, že mám kde napredovať, mám sa v čom zdokonaľovať a preto aj ja osobne využívam služby doktora Ďurdiaka v oblasti osobného koučingu, kde ja, ako manažér, nachádzam pod jeho vedením také rezervy v mojej osobnosti, o ktorých som pochyboval, žeby som ich niekedy mohol mať a využívať, alebo žeby mi tieto vlastnosti boli prirodzené.

Čo sa týka ďalšej oblasti, v ktorej spolupracujeme, to je oblasť výberu ľudí na pozície v mojej spoločnosti, ako aj v predchádzajúcich, v ktorých som pôsobil. Je to jedna z veľmi dôležitých činností, pretože pri výbere dokáže doktor Ďurdiak s veľmi vysokou mierou validity určiť povahové vlastnosti, dostať sa za "masky" jednotlivých uchádzačov priamo ku koreňu veci a osobnosti človeka. Takýto výber mi neskutočne uľahčuje obsadzovanie ľudí na jednotlivé pozície, pretože sa mi odbúrava neistota a po určitom čase zbytočné prekvapenie z neschopnosti ľudí, pretože v tomto prípade viem presne, koho na tú konkrétnu pozíciu obsadzujem a s čím môžem do budúcnosti počítať a ako môžem tohto človeka vo firme viesť a riadiť.

Spolupracovať s doktorom Ďurdiakom odporúčam každému najmä preto, lebo má také danosti a vlastnosti pracovať s ľuďmi, ktoré som ešte nezažil u žiadneho psychológa ani personálneho poradcu. Jedinečným spôsobom vie vystihnúť podstatu človeka, nikto sa pred ním neschová, môže si nasadiť masku, akú chce, i tak vie presne identifikovať jeho vlastnosti a potom poradiť, ako jeho osobnosť rozvíjať a pracovať s ním ďalej.

Ing. Karol Jurík
generálny riaditeľ spoločnosti Best Consult Group, s.r.o.
www.bestconsultgroup.com

BCG

 

Späť na referencie BCG...

 

Agentúra PSYCHOTREND & Discvery Trend

Precestoval som celý svet, a musím uznať, že s takýmto fenoménom sa človek len tak ľahko alebo často zasa nestretne!
Akad. mal. Frank Jalšovský
výtvarník a prezident Discovery Fine Arts Inc.

Unikátnosť konzultácií spočíva v tom, že v pomerne krátkom čase spoznáte možnosti, ktoré Vám dokážu zjednodušiť a skrátiť náročnú cestu za stanoveným cieľom. Investované prostriedky do akýchkoľvek služieb pána Ďurdiaka prinášajú zhodnotenia vo vnútornom postoji ako aj v dosahovaných výsledkoch.
Ing. Marcela Cerulíková
riaditeľka ľudských zdrojov, členka dozornej rady Doprastav, a.s.

Keby mi dnes dal niekto otázku, či odporúčam služby spoločnosti PSYCHOTREND, poviem iba toľko: "Kto neskúsil, neuverí!".
Ing. Pavel Geršl
oblastný manažér spoločnosti Best Consult Group s.r.o.

Ukázalo sa, že už po niekoľkých málo sedeniach si odborný poradca rýchlo získal dôveru a dokázal identifikovať a pochopiť potreby účastníkov poradenstva. Svojim poradenským prístupom prispel k lepšiemu poznaniu ich potenciálu ako aj ich slabších stránok.
Ing. Richard Páleník
riaditeľ pre predaj a služby zákazníkom Telefónica O2 Slovakia, s.r.o.

Ľuboš Ďurdiak je človek s mimoriadnou schopnosťou v pozitívnom zmysle slova vidieť "do človeka". Jeho analyticko - psychologické danosti sú nezvyčajné. Je až neuveriteľné, že celý proces sa "odohrá" za relatívne krátky čas, ale tento čas určite patrí k tým, na ktorý sa nezabúda.
Ing. Milan Jalšovský
riaditeľ obchodného zastúpenia pre SRSCHRACK SECONET AG

Doterajšie skúsenosti s poradenskou a školiacou činnosťou boli úplne iné a originálny prístup PaedDr. Ľ. Ďurdiaka, PhD. dokázal zmeniť názor na poradenstvo aj tých najväčších skeptikov.
Ing. Peter Daubner
riaditeľ obchodného zastúpenia CAPITOL, a.s.

Štýl fotografovania a výsledné fotografie, ktoré som si sama vyskúšala u doktora Ľuboša Ďurdiaka, sú o vystihnutí čŕt osobnosti človeka, jeho duše, je to ako dobrý portrét dobrého maliara. Takéhoto fotografa, ktorý je zároveň aj dobrým psychológom, odporúčam každému.
MUDr. Jana Kelová, CSc.
majiteľka spoločnosti Benevita s.r.o.

Prejsť na:

google.com/+ĽubošĎurdiak

VŠETKY REFERENCIE

My v médiách

Rýchly kontakt

Objednávka

E-poradňa
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie