Panel používateľa

Medzinárodný umelecký titul "Artiste FIAP" | Discovery Core & Strategy Insights

AFIAP - Artiste de la Fédération Internationale de l´Art Photographique

 

Udelenie prestížneho titulu PaedDr. Ľubošovi Ďurdiakovi, PhD.

Medzinárodná federácia fotografického umenia (FIAP) so sídlom v Paríži udelila k 31.12.2015 PaedDr. Ľubošovi Ďurdiakovi, PhD. prestížny titul  AFIAP (Artiste FIAP) a vybrané fotografie z jeho portfólia zaradila do depozitu v Musée de l´Elysée vo švajčiarskom Lausanne. Jeho umelecké práce sa tak stali súčasťou svetového kultúrneho dedičstva, odkiaľ si ich môže zapožičať každá členská krajina FIAP a prezentovať ich na svojich výstavách. Udelením tohto titulu FIAP ocenila jeho vynaložené úsilie, tvorivú prácu a eminentné kvality v oblasti jeho fotografického umenia.

International Federation of Photographic Art | LubosDurdiak.com

Pravidlá Medzinárodnej federácie fotografického umenia

Medzinárodná federácia fotografického umenia (The International Federation of Photographic Art) udeľuje tento titul fotografickým umelcom, ktorých práce boli uznané na medzinárodných fotografických salónoch pod patronátom FIAP. Podľa oficiálnych pravidiel FIAP musí fotograf splniť prísne kritériá, ktoré sú podmienkou na získanie tohto medzinárodného umeleckého titulu. Svojimi prácami sa musí zúčastňovať medzinárodných fotografických salónov pod záštitou FIAP, kde fotografie na vypísanú tému posudzujú viacčlenné medzinárodné komisie fotografov.

Splnené kritériá pre udelenie titulu Artist FIAP

Podľa stanovených kritérií tak museli byť fotografické práce doktora Ľuboša Ďurdiaka prijaté minimálne na 15. medzinárodných salónoch pod patronátom FIAP. Súčasne museli byť komisiami vybrané fotografie akceptované minimálne v 8. rôznych krajinách vo svete. Takýto úspech, kedy boli fotografe vybrané a uznané porotcovskými komisiami, bolo potrebné mať  minimálne 40-krát. Nestačilo však mať úspešnú iba jednu fotografiu - akceptácie sa museli týkať najmenej pätnástich rôznych fotografií, z toho aspoň päť fotografií muselo súčasne získať uznanie od troch rôznych medzinárodných komisií. Akceptácia série snímok bola braná ako jedna snímka.Uvedené úspechy bolo potrebné dosahovať na medzinárodných fotografických salónoch najmenej po dobu jedného roka. Až po splnení týchto náročných kritérií mohla byť podaná žiadosť na príslušné oddelenie FIAP v Belgicku - ak by bola žiadosť o AFIAP zamietnutá, požiadať o ňu by bolo možné najskôr o rok.

Medzinárodné uznanie fotografických prác

Udelením tohto prestížneho fotografického titulu sa Dr. Ľuboš Ďurdiak zaradil medzi svetovú špičku umeleckých fotografov, ktorí svojimi prácami dôstojne reprezentujú a zviditeľňujú po celom svete nielen seba, ale aj svoju rodnú krajinu. Jeho snímky zaznamenali úspech na Slovensku, ale aj v iných krajinách sveta ako je Česká republika, Rusko, Srbsko, Slovinsko, Čierna Hora, Bulharsko, Ukrajina, Nemecko, Veľká Británia, Írsko, Saudská Arábia, Egypt, Bahrain a India.

Významné ocenenia

Okrem uznania kvalít fotografických prác doktora Ďurdiaka vo forme ich prijatia na medzinárodných salónoch, získal aj rôzne hodnotné ceny, napr. zlatá medaila Českej federácie fotografického umenia mu bola udelená v kategórii "Travel" na medzinárodnom fotografickom salóne v Prahe (kde sa zúčastnili fotografi z 57 štátov z celého sveta). V Bardejove získal hlavnú cenu Grand Prix of the town of Bardejov v kategórii "Photojournalism" (58 krajín); od fotoklubu PENZA v Ruskej federácii získal brondzovú medailu v kategórii "Emotions" (57 krajín). Ďalej získal diplom s čestným uznaním od Nemeckej spoločnosti pre fotografiu v kategórii "Travel Photography", diplom za sériu fotografií v kategórii "Sport (series of photos)" od Medzinárodného salónu reportážnej fotografie - LifePressPhoto organizovanej na Ukrajine. V Ružomberku mu bolo udelené čestné uznanie od Americkej fotografickej asociácie (kategória "Travel"). Dve čestné uznania získal aj od fotoklubu Emerald v Írsku (kategórie "Open Monochrom" a "Child").

Vznik a poslanie FIAP v rámci UNESCO

Medzinárodná federácia fotografického umenia má sídlo v Paríži. Je to mimovládna organizácia, ktorá vznikla  v roku 1950 na ustanovujúcom kongrese v Berne s cieľom podporovať fotografické umenie po celom svete. Dnes združuje 86 krajín a viac ako milión fotografov z celého sveta. Organizácia FIAP je pod záštitou UNESCO.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"Som psychológ, pedagóg a fotograf. Fotografujem svetlom, formujem slovom, poznávam dušou.
Prihováram sa ľuďom a do ich duše píšem svetlom i slovom poznania." - Ľuboš Ďurdiak -

 

English version

In December 2015, the Federation internationale de l'art Photographique, (FIAP), honored PaedDr. Ľuboš Ďurdiak, PhD. with the artistic title AFIAP (Artiste FIAP), in recognition of his artistic achievements nationally and in international photography competitions.

The distinction "Artist FIAP" (AFIAP) is awarded to photographic artists whose artistic qualities, technique and production of work have been acknowledged through their participation in international salons under FIAP Patronage.

The candidate for this distinction must:
- Have taken part with success in international salons under FIAP Patronage for at least 1 year; i.e. his first FIAP-recognised acceptance must have occurred at least 1 year ago.
- Have taken part with success in at least 15 international salons under FIAP Patronage in at least 8 different countries. In this respect a Circuit is to be considered as a single salon.
- Have obtained at least 40 acceptances with at least 15 different works in international salons under FIAP Patronage.
- Include in his works a minimum of 4 different works, which have each received at least one acceptance in "Print" salons under FIAP Patronage.
- 5 photographic works must have obtained 3 FIAP - recognised acceptances in different salons. In this respect a Circuit is considered to be a single salon.

This FIAP distinction are awarded for life. Holders of a distinction are allowed to append after their names the initials corresponding to the distinction they hold.

The FIAP manages a very important art heritage of a great archive and historical value. The collection is stored in "Musée de l'Elysée" in Switzerland. Selected works of Dr. Ľuboš Ďurdiak will be stored in this museum too.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

"I am a psychologist, pedagogist and photographer. I create images with light, I form human with the word and cognize him with my soul. I speak to people and I write to their soul by light and by words of knowledge. - Ľuboš Ďurdiak -

Agentúra PSYCHOTREND & Discvery Trend

Precestoval som celý svet, a musím uznať, že s takýmto fenoménom sa človek len tak ľahko alebo často zasa nestretne!
Akad. mal. Frank Jalšovský
výtvarník a prezident Discovery Fine Arts Inc.

Unikátnosť konzultácií spočíva v tom, že v pomerne krátkom čase spoznáte možnosti, ktoré Vám dokážu zjednodušiť a skrátiť náročnú cestu za stanoveným cieľom. Investované prostriedky do akýchkoľvek služieb pána Ďurdiaka prinášajú zhodnotenia vo vnútornom postoji ako aj v dosahovaných výsledkoch.
Ing. Marcela Cerulíková
riaditeľka ľudských zdrojov, členka dozornej rady Doprastav, a.s.

Keby mi dnes dal niekto otázku, či odporúčam služby spoločnosti PSYCHOTREND, poviem iba toľko: "Kto neskúsil, neuverí!".
Ing. Pavel Geršl
oblastný manažér spoločnosti Best Consult Group s.r.o.

Ukázalo sa, že už po niekoľkých málo sedeniach si odborný poradca rýchlo získal dôveru a dokázal identifikovať a pochopiť potreby účastníkov poradenstva. Svojim poradenským prístupom prispel k lepšiemu poznaniu ich potenciálu ako aj ich slabších stránok.
Ing. Richard Páleník
riaditeľ pre predaj a služby zákazníkom Telefónica O2 Slovakia, s.r.o.

Ľuboš Ďurdiak je človek s mimoriadnou schopnosťou v pozitívnom zmysle slova vidieť "do človeka". Jeho analyticko - psychologické danosti sú nezvyčajné. Je až neuveriteľné, že celý proces sa "odohrá" za relatívne krátky čas, ale tento čas určite patrí k tým, na ktorý sa nezabúda.
Ing. Milan Jalšovský
riaditeľ obchodného zastúpenia pre SRSCHRACK SECONET AG

Doterajšie skúsenosti s poradenskou a školiacou činnosťou boli úplne iné a originálny prístup PaedDr. Ľ. Ďurdiaka, PhD. dokázal zmeniť názor na poradenstvo aj tých najväčších skeptikov.
Ing. Peter Daubner
riaditeľ obchodného zastúpenia CAPITOL, a.s.

Štýl fotografovania a výsledné fotografie, ktoré som si sama vyskúšala u doktora Ľuboša Ďurdiaka, sú o vystihnutí čŕt osobnosti človeka, jeho duše, je to ako dobrý portrét dobrého maliara. Takéhoto fotografa, ktorý je zároveň aj dobrým psychológom, odporúčam každému.
MUDr. Jana Kelová, CSc.
majiteľka spoločnosti Benevita s.r.o.

Prejsť na:

google.com/+ĽubošĎurdiak

VŠETKY REFERENCIE

My v médiách

Rýchly kontakt

Objednávka

E-poradňa
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie