Panel používateľa

Profil osobnosti | Discovery Core & Strategy Insights

Každý človek sa zamýšľa nad sebou, ale aj nad svojimi blízkymi, známymi, kolegami, zamestnancami. Láka nás poznať povahové vlastnosti, schopnosti i charakter človeka, lebo práve od nich závisí, ako človek premýšľa, ako prežíva situácie, aké má motívy svojich činov, kde má hranice svojich možností.

Naša osobnosť sa vyznačuje rôznorodými povahovými vlastnosťami a schopnosťami, ktoré aj tým, že sú v nej zastúpené v rôznej miere (min. - max.), sa podpisujú pod jedinečnosť každého z nás. Niektoré z týchto schopností a vlastností vystupujú do popredia a to rovnako v pozitívnom ako aj v negatívnom smere.

Mnohé povahové vlastnosti a schopnosti sa vyskytujú u viacerých osôb, avšak miera ich zastúpenia v osobnosti človeka a ich vzájomná kombinácia s jeho inými vlastnosťami je vždy originálna a tak dáva jedinečný punc osobnosti každému človeku.

Objednávka služby E-poradňa Dr. Ďurdiaka

Objednávka služby TRUE FACE - Sebapoznávanie fotografiou

Pošlite nám svoj názor na preferované povahové vlastnosti a získajte 15% zľavu pri objednávke našich služieb

Všetky uvedené povahové vlastnosti a schopnosti vieme presne a rýchlo určiť. Ktoré vás zaujímajú u seba alebo u iných osôb? Vyberte si:

Kontrolný kód

i

 

  1. Zistite aj vy, aké máte silné a slabé stránky, vďaka čomu môžete lepšie napredovať vo svojom osobnom, rodinnom i pracovnom živote. Objednajte si takýto profil osobnosti ešte dnes prostredníctvom jednoduchého formulára na tejto stránke.
  2. Táto služba je vhodná aj pre partnerov. Ak chcete zistiť, do akej miery sa hodíte so svojim partnerom po osobnostnej stránke, prípadne, čo máte na druhom tolerovať, lebo to nikdy celkom nezmeníte, nechajte si tiež obaja vypracovať takéto osobnostné profily.
  3. Ak ste podnikateľom, riaditeľom alebo manažérom a chcete sa dokonale vyznať vo svojich zamestnancoch, nechajte si vypracovať ich profily osobnosti, prostredníctvom ktorých ľahko zistíte, aký potenciál v sebe skrývajú a na akú pozíciu sú pre vás vo vašej firme najvhodnejší. Stačí vyplniť krátky a jednoduchý objednávkový formulár v závere tejto stránky.

Miera zastúpenia silných a slabých stránok osobnosti

V pohľade na osobnosť človeka vám ponúkame spoznať jeho kognitívnu, emocionálnu a sociálnu inteligenciu:

1) Emocionálna inteligencia predstavuje osobnú, prirodzenú múdrosť človeka, ktorá mu umožňuje radostne prežívať život, vyrovnávať sa s každodennými problémami, prekonávať ich a dosahovať úspech.
2) Kognitívna inteligencia vyjadruje intelektové schopnosti, ktoré umožňujú jednotlivcovi pracovať s vedomosťami, poznatkami a informáciami, umožňuje mu chápať ich a využívať v praxi.
3) Sociálna inteligencia je schopnosť vychádzať s ľuďmi, vnímať spoločenské situácie a primerane ich interpretovať a vhodne na ne reagovať. Ide o schopnosť vytvárať harmonické medziľudské vzťahy a schopnosť riešiť prípadné konflikty.

zložky osobnosti - psychotrend

Na uvedenom grafe osobnosti je príklad, akým komplexným spôsobom znázorňujeme tri základné zložky inteligencie v profile osobnosti. Hodnoty nad úrovňou číslo 5 vyjadrujú nadpriemerné zastúpenie zložiek osobnosti v profile. Z grafu je v tomto prípade vidieť, že ide o osobu, ktorá vynikajúco získava i pracuje s poznatkami a nadpriemerne sa dokáže vyrovnávať s každodennými problémami, ktoré jej prináša život. Schopnosť vytvárať harmonické medziľudské vzťahy je však zastúpená iba na priemernej úrovni.

Ponúkame vám možnosť pozrieť sa na seba alebo svojich zamestnancov novým spôsobom prostredníctvom unikátneho profilu osobnosti, kde vám v grafickej podobe zreteľne a jasne určíme aj dominantné vlastnosti a schopnosti posudzovanej osoby spolu s určením miery ich zastúpenia v osobnosti.

silne stránky osobnosti

Silné stránky osobnosti zvýrazňujeme červenou farbou. V prípade, že niekto bude mať vo svojej osobnosti zastúpené organizačné schopnosti napr. na úrovni 8, znamená to, že ide o vysoký nadpriemer v porovnaní s ostatnou populáciou. Priemerný výskyt v populácii predstavuje na stupnici číslo 5. Ak by mal túto schopnosť napr. na úrovni 3, ide síce o pozitívne zistenie,  ale z hľadiska výskytu v populácii ide o podpriemerné zastúpenie uvedenej schopnosti v osobnosti posudzovanej osoby.

slabé stránky osobnosti

Slabé stránky osobnosti zvýrazňujeme stupnicou v čiernej farbe. V prípade, že niekto bude mať vo svojej osobnosti zastúpenú pevnú vôľu na úrovni 2, ide o nízke zastúpenie a znamená to, že ide o osobu, ktorá nemá dostatok pevnej vôle na dosahovanie stanovených cieľov.  Navyše nedosahuje ani priemerný výskyt tejto vlastnosti v populácii (číslo 5 na stupnici). Iným príkladom je napr. výskyt tvrdohlavosti na úrovni 6 na stupnici, čo znamená, že ide o vyššie nadpriemerné zastúpenie tejto vlastnosti v osobnosti a takýto človek bude vo svojom konaní túto vlastnosť pomerne často uplatňovať.

Vhodnosť na pracovnú pozíciu

V prípade, že ste sa rozhodli pre personálnu analýzu s cieľom zorientovať sa  vo svojom pracovnom tíme z hľadiska (skrytého) potenciálu vašich manažérov alebo ostatných zamestnancov, v závere takéhoto profilu osobnosti vám poskytneme naše stanovisko k vhodnosti uvedenej osoby na konkrétnu pozíciu. Pre prehľadnosť celého profilu je miera vhodnosti alebo nevhodnosti posudzovanej osoby pri jej záverečnom /ne/odporúčaní na prácu vo vašom tíme tiež použitá grafická stupnica od čísla 1 do 9.

vhodnosť na pracovnú pozíciu

Čísla 1 až 4 poukazujú na nevhodnosť konkrétnych osôb na svoju pozíciu, pričom číslo 1 predstavuje maximálnu mieru nevhodnosti z hľadiska profilu ich osobnosti.

vhodnosť na pracovnú pozíciu

Číslo 5 je neutrálne a vyjadruje osobnosť manažéra, zamestnanca, s ktorým je za určitých okolností výhodné spolupracovať, avšak s väčšou mierou rizika jeho konečného malého prínosu pre spoločnosť.

vhodnosť na pracovnú pozíciu

Čísla 6 až 9 poukazujú na rôznu úroveň vhodnosti konkrétnych osôb na svoju pozíciu, pričom číslo 9 predstavuje maximálnu mieru vhodnosti z hľadiska ich profilu ich osobnosti.

Na základe originálnej personálnej analýzy ponúkame okrem základného profilu osobnosti, ktorý zahŕňa najvypuklejšie silné i slabé stránky osobnosti v prehľadnej grafickej podobe, aj tzv. rozšírený profil osobnosti, ktorý je obohatený o podrobný prehľad  akýchkoľvek  povahových vlastností a schopností posudzovanej osoby vzhľadom na jeho konkrétnu situáciu alebo pracovnú pozíciu a to aj z hľadiska miery ich zastúpenia v osobnosti posudzovanej osoby.

V prípade akýchkoľvek doplňujúcich informácií nás neváhajte kontaktovať prostredníctvom našich kontaktných údajov, obratom vám odpovieme na všetky vaše otázky.

Agentúra PSYCHOTREND & Discvery Trend

Precestoval som celý svet, a musím uznať, že s takýmto fenoménom sa človek len tak ľahko alebo často zasa nestretne!
Akad. mal. Frank Jalšovský
výtvarník a prezident Discovery Fine Arts Inc.

Unikátnosť konzultácií spočíva v tom, že v pomerne krátkom čase spoznáte možnosti, ktoré Vám dokážu zjednodušiť a skrátiť náročnú cestu za stanoveným cieľom. Investované prostriedky do akýchkoľvek služieb pána Ďurdiaka prinášajú zhodnotenia vo vnútornom postoji ako aj v dosahovaných výsledkoch.
Ing. Marcela Cerulíková
riaditeľka ľudských zdrojov, členka dozornej rady Doprastav, a.s.

Keby mi dnes dal niekto otázku, či odporúčam služby spoločnosti PSYCHOTREND, poviem iba toľko: "Kto neskúsil, neuverí!".
Ing. Pavel Geršl
oblastný manažér spoločnosti Best Consult Group s.r.o.

Ukázalo sa, že už po niekoľkých málo sedeniach si odborný poradca rýchlo získal dôveru a dokázal identifikovať a pochopiť potreby účastníkov poradenstva. Svojim poradenským prístupom prispel k lepšiemu poznaniu ich potenciálu ako aj ich slabších stránok.
Ing. Richard Páleník
riaditeľ pre predaj a služby zákazníkom Telefónica O2 Slovakia, s.r.o.

Ľuboš Ďurdiak je človek s mimoriadnou schopnosťou v pozitívnom zmysle slova vidieť "do človeka". Jeho analyticko - psychologické danosti sú nezvyčajné. Je až neuveriteľné, že celý proces sa "odohrá" za relatívne krátky čas, ale tento čas určite patrí k tým, na ktorý sa nezabúda.
Ing. Milan Jalšovský
riaditeľ obchodného zastúpenia pre SRSCHRACK SECONET AG

Doterajšie skúsenosti s poradenskou a školiacou činnosťou boli úplne iné a originálny prístup PaedDr. Ľ. Ďurdiaka, PhD. dokázal zmeniť názor na poradenstvo aj tých najväčších skeptikov.
Ing. Peter Daubner
riaditeľ obchodného zastúpenia CAPITOL, a.s.

Štýl fotografovania a výsledné fotografie, ktoré som si sama vyskúšala u doktora Ľuboša Ďurdiaka, sú o vystihnutí čŕt osobnosti človeka, jeho duše, je to ako dobrý portrét dobrého maliara. Takéhoto fotografa, ktorý je zároveň aj dobrým psychológom, odporúčam každému.
MUDr. Jana Kelová, CSc.
majiteľka spoločnosti Benevita s.r.o.

Prejsť na:

google.com/+ĽubošĎurdiak

VŠETKY REFERENCIE

My v médiách

Rýchly kontakt

Objednávka

E-poradňa
 

Predvoľby súkromia
Cookies používame na zlepšenie vašej návštevy tejto webovej stránky, analýzu jej výkonnosti a zhromažďovanie údajov o jej používaní. Na tento účel môžeme použiť nástroje a služby tretích strán a zhromaždené údaje sa môžu preniesť k partnerom v EÚ, USA alebo iných krajinách. Kliknutím na „Prijať všetky cookies“ vyjadrujete svoj súhlas s týmto spracovaním. Nižšie môžete nájsť podrobné informácie alebo upraviť svoje preferencie.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti

Prihlásenie